Jeřáby, mostové jeřáby, portálové jeřáby.

Mostové jeřáby, portálové jeřáby, jeřáb

Logo AdamecJeřáby Mostové nacházejí své uplatnění  při manipulaci s nákladními kontejnery anebo v tovární výrobě, kde výrobní komponenty tvoří těžší břemena. Zejména pro tovární využití musí mostový jeřáb splňovat velmi specifické požadavky klienta – z hlediska rozpětí nosníku jeřábu, výšky zdvihu, nosnosti, rychlosti přemisťování břemene, atd. Některá průmyslová odvětví, jako např. petrochemický, elektrárenský či těžařský průmysl, vyžadují technologie chránící jeřáb před explozí, tzv. nevýbušné provedení –Ex-. V tomto oboru je společnost Stahl Crane Systems světovým lídrem.

Jeřáby mostové, jeřáby portálové, jeřáby

cropped-Adamec_web.jpg

Jedním z hlavních požadavků každého klienta je také přesná ovladatelnost portálového jeřábu. Většina mostových i portálových jeřábů se řídí pomocí dálkového ovladače, což zajišťuje velmi efektivní manipulaci s břemenem. U menších portálových jeřábů bývá ovladač zavěšený na jeřábu a jeřáb se tak obsluhuje ze země. U malých pojízdných mostových jeřábů může být pohon výjimečně řešen i ručním postrkem. U většiny typů mostových jeřábů je dodáváno ovládání dálkově rádiem.

Jeřáb, mostový jeřáb, portálový jeřáb.

Logo Jeraby Adamec Crane SystemsSoučástí mostového jeřábu je kladkostroj nebo dvounosníková kočka, který se pohybuje horizontálně po nosníku/nosnících jeřábu. Délka napájecího kabelu se přizpůsobuje podle mechanismu kladkostroje. Přemisťování břemene musí být co nejrychlejší, ale zároveň je třeba eliminovat jeho kývání na minimum. Kývání nákladu je nebezpečné pro obsluhu jeřábu, pro jeřáb a náklad, ale také snižuje produktivitu práce. Požadavek eliminace kývání může být plně na zodpovědnosti obsluhy jeřábu nebo může být řešen výrobcem pomocí měniče frekvence, který pozvolným zpomalováním a zrychlováním kyv eliminuje.. Je možné jeřáb vybavit speciálním protikyvným elektronickým zařízením.

Jeřáb, mostový jeřáb, portálový jeřáb: Video

Mostové jeřáby, portálové jeřáby, jeřáb

Společnost jeřáby Adamec Crane Systems nabízí ovládání frekvenčními měniči, zajišťující plynulou manipulaci s břemenem. Umožňuje tak bezpečný pohyb i u velmi křehkého zboží.

Ing. David Adamec

jednatel
tel.: 602 299 638 

e-mail: david@adamec.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>